Dzisiaj68
Wczoraj4967
Wszystkie717547

Start Oferta Pedodoncja

PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta  decyduje  o póżniejszym nastawienie dziecka do leczenia stomatologicznego. Postarajmy się aby pierwsza wizyta była poprzedzona rozmową z dzieckiem (unikajmy w rozmowie słowa „ból”). Niech pierwsze spotkanie będzie momentem w którym Państwa Pociecha zapozna się z gabinetem i lekarzem. My sprawdzimy czy rozwój jamy ustnej i uzębienia jest prawidłowy, udzielimy porad, sprawdzimy stan zębów (w razie konieczności zalecimy wizytę u ortodonty). Postarajmy się aby pierwsza wizyta odbyła się w momencie gdy dziecko nie ma ostro manifestującego się problemu stomatologicznego.

Po każdej wizycie w Naszym Gabinecie nagradzamy dziecko „Dyplomem dla Dzielnego Pacjenta”, naklejką „Odważny Pacjent” lub drobnym upominkiem

 

  • - oprócz standardowych zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej i chirurgii bardzo ważnymi zabiegami z zakresu stomatologii dziecięcej są:
  • - lakowanie bruzd – dotyczy stałych zębów przedtrzonowych i trzonowych (6-7 rok I trzonowce stałe, 11-13 rok – II trzonowce stałe). Jest to nieinwazyjny zabieg polegający na wypełnieniu bruzd w zębie płynnymi żywicami o wysokim działaniu przeciwpróchnicowym.

- lakierowanie – jest to zabezpieczenie powierzchni zębów preparatami o wysokim stężeniu fluoru, który ma za zadanie mineralizację szkliwa, hamowanie procesu próchnicowego, tworzenie warstwy ochronnej szkliwa.

- impregnacja – zabieg wykonywany na zębach mlecznych. Ma on na celu nasycenie zęba zniszczonego próchnicą środkami chemicznymi działającymi bakteriobójczo i mineralizująco. Zabieg ten znacznym stopniu wyhamowuje szybki postęp próchnicy.

Zaopiekujemy się Państwa Pociechą i otoczymy opieką stomatologiczną również w przypadku urazu zębów .

Pedodoncja zajmuje się m.in. takimi zagadnieniami, jak:

  • ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania
  • leczenie zębów mlecznych
  • leczenie zębów stałych niedojrzałych
  • leczenie chorób błony śluzowej u dzieci
  • profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci