Dzisiaj53
Wczoraj4967
Wszystkie717532

Start Oferta Laseroterapia

Od dawna w stomatologii  używa się różnych urządzeń wykorzystujących działanie promieni laserowych. Używane są codziennie w czasie wykonywania licznych zabiegów obok tradycyjnych  metod leczenia. Jest wiele zalet płynących z użycia tych urządzeń. To przede wszystkim lepsza kuracja pacjentów, mniejsza ilość nieprzyjemnych sytuacji  połączonych  z bólem  oraz szybsza regeneracja  tkanek.

  

 

Diodowy laser biostymulacyjny ma   zastosowanie w leczeniu  stanów  zapalnych dziąseł oraz błony śluzowej np. aft , opryszczki ,utrudnionego wyrzynania „ ósemek” , odleżyn spowodowanych  protezami .   Stosuje się go również w leczeniu  nadwrażliwości  zębów , po urazach zębów  oraz  po leczeniu  kanałowym zębów  z  dużymi  zmianami okołowierzchołkowymi.

 

Laseroterapia

Trudno obecnie mówić o nowoczesnej stomatologii i prawidłowo wyposażonym gabinecie stomatologicznym  jeśli  nie ma w  nim urządzeń do laseroterapii.

Najczęściej wykorzystywanymi  laserami są urządzenia o małej i średniej mocy działające terapeutycznie. Mechanizm działania promieniowania laserowego polega na wywołaniu drgań atomów  w  naświetlanych  komórkach  i  tkankach. Proces ten, który możemy obserwować nawet do głębokości kilku centymetrów wywołuje korzystne efekty takie jak:

- działanie przeciwbólowe

- działanie przeciwzapalne

- działanie biostymulujące

Zaletą leczenia przy wykorzystaniu promieniowania laserowego jest całkowita bezbolesność terapii , nieinwazyjność oraz krótki czas trwania zabiegów.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA LASERA

Jest bardzo niewiele przeciwwskazań przy stosowaniu laserem, są to zwykle takie same przeciwwskazania jak przy innych terapiach, także farmakologicznych. Lasera nie zaleca się stosować w czasie ciąży oraz w pierwszym dniu miesiączki. Także osoby z bólem głowy i migreną nie powinny decydować się na tego typu terapię. Zabiegi te odradzane są także osobom chorym na astmę, zwłaszcza w okresie zaostrzenia choroby. Zabiegom nie poddaje się także osoby pod wpływem alkoholu, narkotyków, lub po podaniu silnych środków farmakologicznych np. pacjentom poddanym chemioterapii. Samo stosowanie lasera jest w pełni bezpieczne. Jego właściwości sprawiają, że może być on stosowany w zastępstwie lub jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego, zwłaszcza pacjentów z alergią na antybiotyki lub z uszkodzonymi nerkami i wrzodami, dolegliwościami, które wymuszają rozważne leczenie farmakologiczne.