Dzisiaj15
Wczoraj4967
Wszystkie717494

Start Oferta Diagnostyka - RTG

Podstawą efektywnego leczenia jest jak najlepsza diagnostyka. Nasi Pacjenci mają dostęp do dwóch nowoczesnych aparatów rentgenowskich, za pomocą których są wykonywane zdjęcia RVG oraz RTG:

Są to aparaty najlepszych producentów światowych odpowiadające najwyższym standardom światowym.

 

RENTGEN KODAK 2100  RENTGEN GENDEX ORALIX AC

RVG (radiowizjografia, zdjęcia rtg punktowe zębów tzw. rentgen punktowy), czyli cyfrowy rentgen o zminimalizowanej dawce promieniowania, co umożliwia wykonywanie bez ryzyka wielu zdjęć wszystkim Pacjentom łącznie z dziećmi i kobietami ciężarnymi. Nasz aparat rentgenowski RVG odpowiada już restrykcyjnym standardom Unii Europejskiej dotyczącym zminimalizowania dawki promieniowania – posiada tzw. przetwornik wysokoczęstotliwościowy  firmy Kodak.

 

Radiowizjografia RVG 5100 KODAK

Zdjęcia rtg zębów wykonywane tym urządzeniem charakteryzują się doskonałą jakością. Obraz jest rejestrowany przez specjalny elektroniczny czujnik o niewielkich rozmiarach, który jest umieszczany w jamie ustnej Pacjenta w specjalnym pozycjonerze . Obraz uzyskiwany za pomocą RVG jest w formie cyfrowej dzięki czemu można poddać go specjalistycznej analizie diagnostycznej, co było niemożliwe w przypadku  klasycznych zdjęć RTG na kliszach. Analiza komputerowa umożliwia m.in. wykonanie pomiarów bezpośrednio na zdjęciu- zarówno odległości jak i kątów, densytometrię (pomiar gęstości) oraz płynną regulację parametrów ekspozycji zdjęcia (kolor, kontrast, jasność, nasycenie, przejście negatyw-pozytyw).

Zdjęcia RTG lub RVG umożliwia kontrolę każdego etapu  pracy.  Nie wykrycie, jak i niedokładne opracowanie kanału jest najczęstszą przyczyną niepowodzeń w endodoncji.